Obytné domky – díl 2.
Je na světě další z řady obytných budov pro mé kolejiště. Jedná se o dům s hospodářskou částí – chlívek a stodola. Předlohou byl opět dům z mého okolí, ale jako minule jsem se nedržel předlohy na 100%. Jako krytinu jsem použil prototyp tašky gravírované do 1mm kartonu a myslím, že to ve finále vypadá dobře. Pro barvení střechy používám hodně naředěnou akrylovou barvu AGAMA v odstínu cihla, ale pro příště chci najít nějakou alternativu z barev Vallejo (kdyby měl někdo tip na odstín, budu rád), protože se lépe stříká. Ještě před barvením napustím krytinu ředěným matným nitro lakem. Stavba má už také osazené rýny, které jsou oboustranně gravírované do 1,5mm kartonu. Po vyřezání je namočím do naředěného nitro laku (1:1 lak/ředidlo) a tím dostatečně karton ztvrdne aby se nekroutil při lepení a barvení. Svody doplním až podle výšky finálního terénu, zatím je tam pouze na zkoušku dosazen pouze jeden. Protože stavba opět přijde umístit do svažitého terénu, tak je „podezdívka“ vyšší, tak aby stavba šla „zapustit.
Myslím, že i tato stavba se povedla a po osazení a doplnění nějakých detailů bude vypadat na kolejišti pěkně. Posuďte sami:
Ahoj Honzo.
Perfektní práce! Vzhled tašek (hlavně na domku 2.dílu) je dokonalý. Je dobré zkusit vyždímat z laseru – nebo spíše z grafiky, co se dá. Zde se to vyplatilo, protože tento typ tašek jsem zatím nikde v modelářských prodejích neviděl. Pozoruhodná je i možnost gravírovat rýny a hřebenáče!
Díky Miloši za hodnocení. To, že takové tašky neuvidíš v nabídce výrobců má jednoduché vysvětlení: časová náročnost výroby a s tím spojená cena. Tato střecha se gravíruje cca 90 minut, což při masové produkci není možné.