O mě a mém projektu

Modely vláčků mě zaujaly asi v 6 letech, kdy jsem dostal od Ježíška můj první elektrický vláček ve velikosti TT. S tátovou pomocí jsme tehdy začali budovat malé kolejiště, které se vlezlo pod postel. Později (kolem roku 1988) jsem začal budovat již vlastní kolejiště o rozměrech 220×90 cm. V tuto dobu jsem taky navštěvoval klub železničních modelářů sídlícím na hlavním nádraží v Ostravě, v té době pod vedením pana Aleše Mikuláše (nebo to jméno bylo naopak?  ). Tam se budovalo velké kolejiště ve velikosti H0, v té době plánované s řízením pomocí PC (což tehdy bylo něco naprosto TOP).
Nakonec puberta a naprosto odlišné zájmy s mými spolužáky z gymplu byly silnější a vláčky šly stranou, až jsem je nakonec všechny prodal.

Píše se rok 2009 a já si kupuji start set od ROCO a můj dětský koníček po skoro 20 letech opět ožívá, tentokrát v měřítku H0. Uchvácen „digitálním věkem“ začínám plánovat kolejiště, kupovat nové mašinky, vagónky a hlavně se pokouším zorientovat se v nových možnostech této modelařiny. Nakonec v roce 2011 začínám stavět kolejiště, jehož stavbu bych vám rád postupně na svých stránkách představil.

Další věcí, která mě uchvátila, je výroba modelů budov a doplňků pomocí LaserCut technologie. Nakonec jsem se v roce 2013 rozhodl koupit laserovou gravírku a začal jsem pomocí této technologie připravovat budovy pro moje kolejiště.

BRAWA 422